Półfinał Akademii Barmańskiej WZG zakończony!

Półfinał Akademii Barmańskiej WZG zakończony!

Dobiegły końca eliminacje półfinałowe zawodów barmańskich, rozgrywanych w ramach Akademii Barmańskiej WZG. Do finałowej rozgrywki awansowało dwanaście najlepszych zespołów, po sześć z każdego półfinału. Kompozycje jakie przygotowywali barmani były imponujące. Nas oczarował kremowy koktajl udekorowany bitą śmietaną.

W Krakowie i Gdyni spotkało się łącznie 29 zespołów barmańskich wyłonionych podczas eliminacji lokalnych, odbywających się w największych miastach Polski.

W klubowej scenografii, na profesjonalnych barach i w doskonałej oprawie świetlnej półfinaliści walczyli w kolejnych zmaganiach, oceniani przez Master Bartendera oraz barmana reprezentującego Polmos Lublin. Barmani przygotowywali drinki na bazie Żołądkowej Gorzkiej, Czystej de Luxe i Stock 84.

Zespoły barmańskie oceniane były za kompozycję własną w kategorii long drink, short drink ( short koktajl ) oraz za jeden drink przygotowany z listy obowiązkowej (Sweet Dream, Mint Surfer, Red Mint, Cherry Berry, Frise de Luxe, Apettie Toffie).

W półfinałowych rozgrywkach południowych w krakowskim klubie Rdza, najwięcej punktów zdobył zespół barmański Mateusz Gonciarz i Krzysztof Porębski z In Blanco w Krakowie. Tuż za nimi znalazły się zespoły z Daytona Club/Wrocław, Le Scandale/Kraków, Lava Club/Opole, Onyx Music Club/Tarnowskie Góry, Mr. Boston/Częstochowa.

Najwięcej punktów w rozgrywkach północnych, które odbyły się w gdyńskim Coco, otrzymał zespół barmański Jakub Bojanowski i Łukasz Kunicki z Coco. Do finału zakwalifikowali się także zespoły z Boolvar/Gdynia, Mono Bar/Warszawa, Cuba Libre/Poznań, Olimpic Bowling Center/Bydgoszcz, Casa to Tu/Warszawa.

Ogłoszenie wyników tylko podkręciło atmosferę wyśmienitej zabawy i sprawiło, że triumfatorskie emocje towarzyszyły zebranym jeszcze przez wiele godzin. O tym, który zespół barmański zwycięży, zdecyduje finał Akademii Barmańskiej WZG w październiku w jednym z warszawskich klubów.