Przyczyny i dziedziczenie astmy

Przyczyny i dziedziczenie astmy

Dychawica oskrzelowa, czyli astma może być chorobą wrodzoną, ale również nabytą w wyniku kontaktu z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Najbardziej predestynującymi czynnikami do wystąpienia choroby są: sierść zwierząt, dym papierosowy, pyłki roślin, żywność, kosmetyki, roztocza kurczu, pleśń oraz poważne infekcje dróg oddechowych. Chory na astmę może wciąż uczulać się nowe czynniki, więc powinien unikać częstego kontaktu z potencjalnymi alerganami.Jest to przewlekła choroba zapalna dróg oddechowych atakująca głównie oskrzeliki płucne. Charakterystycznymi objawami schorzenia są napadowe duszności, ucisk w klatce piersiowej oraz świszczący oddech. Ataki są wywoływane poprzez skurczenie oskrzeli i zmniejszenie wydolności oddechowej. Chorzy w takiej sytuacji stosują specjalne inhalatory zawierające substancje chemiczne rozszerzające oskrzela.

Dziedziczenie astmy

Badania naukowe wykazały, że  nadwrażliwości na alergeny dziedziczy się, więc jest to też choroba uwarunkowana genetycznie. Stopień odziedziczalności astmy sięga aż 80% i jest w pewien sposób zależny od płci, ale nie udało się jeszcze poznać całego procesy dziedziczenia astmy. Dowiedziono także, ze kobiety w ciąży, które palą papierosy zwiększają u swoich dzieci ryzyko zachorowania na astmę.

Leczenie astmy oskrzelowej

Wybór leków na stany spastyczne i ataki astmatyczne jest naprawdę szeroki, jednak najskuteczniejsze leki są dostępne tylko na receptę. W sytuacjach, kiedy wizyta u lekarza jest niemożliwa lub niedogodna to serwis naszej kliniki internetowej umożliwia zakup najpopularniejszych leków na astmę przez Internet. Podczas składania zamówienia należy wypełnić poufny formularz zdrowotny, który jest substytutem wizyty lekarskiej. Po przeanalizowaniu formularza nasz lekarz podejmie decyzję czy wybrany lek jest wskazany dla pacjenta oraz czy nie występują przeciwwskazania zdrowotne do jego stosowania.  Po wypisaniu recepty zostanie ona przekazana do apteki, która wyda lek. Wszystkie produkty są wysyłane w dobrze zabezpieczonych opakowaniach bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Wybór ekspresowej wysyłki kurierskiej gwarantuje dostarczenie przesyłki pod wskazany adres w ciągu 24-48 godzin od złożenia zamówienia.